Резултати от обработените в ОИК протоколи избрали кмет на община - I тур
Община Общо СИК Действ. Гласове Общо Гласове Кандидат Гласове %
113-Гърмен 20 7446 8471 Андрей Малинов Башев-Партия "Движение за права и свободи" 4441 59.64%
142-Сатовча 22 8448 10329 Арбен Мустафов Мименов-Партия "Движение за права и свободи" 7320 86.65%
144-Симитли 29 8154 8936 Апостол Стефанов Апостолов-Коалиция "Бъдеще за община Симитли" 4195 51.45%
153-Якоруда 14 4415 5229 Исмаил Реджеп Цикалов-Партия "Движение за права и свободи" 2710 61.38%
209-Карнобат 57 11270 13023 Атанас Филев Атанасов-Независим 7841 69.57%
212-Малко Търново 14 2175 2384 Иван Желязков Иванов-Партия Българска социалистическа партия 1575 72.41%
213-Царево 20 4346 5136 Петко Янков Арнаудов-Партия Българска социалистическа партия 2308 53.11%
215-Несебър 25 10086 10993 Николай Стоянов Трифонов-Независим 7088 70.28%
218-Руен 49 16199 18512 Дурхан Мехмед Мустафа-Партия "Движение за права и свободи" 10671 65.87%
227-Приморско 9 3023 3459 Димитър Гихоров Димитров-Коалиция "БСДП,БСДС,БСД,ВМРО-БНД,БЗНС,БЗНС-НС,Зеле 1959 64.8%
302-Аксаково 33 8502 9733 Атанас Костадинов Стоилов-Коалиция "Съюз на Демократичните Сили, Родолюбие 4764 56.03%
304-Белослав 14 5499 5958 Емил Величков Дичев-Независим 3976 72.3%
306-Варна 381 89986 97743 Кирил Петров Йорданов-Независим 54805 60.9%
324-Провадия 46 10609 12579 Марин Георгиев Маринов-КОАЛИЦИЯ "НОВА ЛЕВИЦА" 5398 50.88%
413-Елена 26 5274 6131 Сашо Петков Топалов-Партия Българска социалистическа партия 2929 55.54%
428-Свищов 56 16002 18896 Станислав Петров Благов-Предизборна коалиция "За Свищов" 8691 54.31%
506-Брегово 13 4267 5007 Милчо Лалов Въков-Партия Българска социалистическа партия 2312 54.18%
522-Кула 14 2599 3172 Марко Петров Петров-Партия Българска социалистическа партия 1324 50.94%
525-Макреш 7 1403 1677 Иван Каменов Вълчев-НОВА ЛЕВИЦА 735 52.39%
530-Ново село 7 2381 2869 Антоанетка Евстатиева Станева-Коалиция БСП, БЗС" Александър Стамболийски-18 1279 53.72%
621-Криводол 18 5735 7044 Николай Георгиев Иванов-Партия Българска социалистическа партия 4405 76.81%
627-Мездра 43 11859 13290 Иван Аспарухов Цанов-Независим 9246 77.97%
628-Мизия 12 3917 5192 Иван Петков Даков-Партия Българска социалистическа партия 2038 52.03%
729-Севлиево 74 15490 18688 Йовко Христов Йовков-Коалиция "Демократична левица" 8237 53.18%
902-Ардино 43 7374 8417 Айдън Мехмед Серкан-Партия "Движение за права и свободи" 5808 78.76%
908-Джебел 38 4759 5184 Бахри Реджеб Юмер-Партия "Движение за права и свободи" 4155 87.31%
915-Крумовград 69 10252 11549 Себихан Керим Мехмед-Партия "Движение за права и свободи" 8296 80.92%
916-Кърджали 127 34650 37653 Хасан Азис Исмаил-Партия "Движение за права и свободи" 20198 58.29%
921-Момчилград 55 9413 10568 Бирол Ибрахим Кьосеюмер-Партия "Движение за права и свободи" 4991 53.02%
935-Черноочене 29 6970 7542 Айдън Ариф Осман-Партия "Движение за права и свободи" 6251 89.68%
1031-Невестино 20 2309 2541 Димитър Иванов Стаменков-Независим 1396 60.46%
1038-Рила 8 1908 2152 Георги Давидков Кабзималски-Независим 967 50.68%
1050-Трекляно 11 719 789 Камен Стойнев Арсов-Партия Българска социалистическа партия 433 60.22%
1117-Летница 9 2533 2929 Красимир Веселинов Джонев-Коалиция "Бъдеще за Летница" 1572 62.06%
1134-Троян 71 12216 14288 Дилян Ангелов Енкин-Коалиция БСП, Партия БЗС "Ал. Стамболийски 1899" ОБТ и 7016 57.43%
1211-Вълчедръм 20 5001 6651 Иван Христов Барзин-Партия "Български земеделски народен съюз" (БЗНС) 3015 60.29%
1238-Якимово 9 2390 3150 Илия Крумов Йорданов-Коалиция Заедно за Якимово 1502 62.85%
1314-Лесичово 9 2786 3782 Иван Ангелов Стоев-Партия "Съюз на Демократичните Сили" 1478 53.05%
1320-Панагюрище 30 9206 10838 Марко Николов Мечев-Независим 5218 56.68%
1321-Пещера 27 8317 9184 Георги Данаилов Петърнейчев-Независим 5652 67.96%
1419-Земен 17 2313 2466 Димитър Симеонов Сотиров-Коалиция "Обединени Демократични Сили" 1214 52.49%
1503-Белене 15 5171 6069 Петър Илиев Дулев-КОАЛИЦИЯ "КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ-БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА 3015 58.31%
1527-Пордим 11 3479 4349 Детелин Радославов Василев-Независим 1780 51.16%
1607-Брезово 19 4303 5286 Пенка Костадинова Калапанкова-Партия Българска социалистическа партия 2437 56.63%
1612-Калояново 20 6447 7887 Александър Кръстев Абрашев-Партия "Съюз на Демократичните Сили" 3526 54.69%
1625-Раковски 32 9546 11330 Франц Генов Коков-Независим 5845 61.23%
1642-Куклен 11 3371 3706 Димитър Кръстев Сотиров-Независим 1997 59.24%
1714-Исперих 36 11724 14187 Адил Ахмед Решидов-Партия "Движение за права и свободи" 6442 54.95%
1716-Кубрат 30 11205 13294 Ремзи Халилов Юсеинов-Партия "Движение за права и свободи" 6509 58.09%
1827-Русе 205 51846 55348 Елеонора Николаева Николова-Независим 37202 71.75%
1907-Главиница 25 6837 8052 Насуф Махмуд Насуф-Партия "Движение за права и свободи" 3925 57.41%
1915-Кайнарджа 17 2696 3140 Любен Жеков Сивев-ЗАЕДНО ЗА ОБЩИНА КАЙНАРДЖА 1664 61.72%
1931-Силистра 79 17907 22046 Иво Кирилов Андонов-Независим 11379 63.54%
2024-Твърдица 18 5555 6686 Катя Колева Дойчева-Колаиция Обединени за Община Твърдица-БСП, ДПС, НДСВ, 2816 50.69%
2105-Борино 7 2871 3100 Джамал Реджепов Асанов-Партия "БЗНС - Народен съюз" 1726 60.12%
2334-Правец 15 4308 4964 Красимир Василев Живков-коалиция "За община правец " 2187 50.77%
2343-Своге 49 10238 12293 Емил Кирилов Иванов-МЕСТНА ПРЕДИЗБОРНА КОАЛИЦИЯ "ОБЕДИНЕНИ ЗА ОБЩИНАТА" 7770 75.89%
2354-Антон 2 753 861 Стоян Иванов Гарчев-Партия "Съюз на Демократичните Сили" 411 54.58%
2355-Пирдоп 12 3461 3898 Цанко Николов Цанов-"БСП - Български земеделски съюз Ал. Стамболийски 1899 1780 51.43%
2357-Чавдар 2 606 715 Пенчо Стоянов Геров-Партия Българска социалистическа партия 369 60.89%
2404-Братя Даскалови 23 4490 5814 Станка Колева Иванова-Партия Българска социалистическа партия 2290 51%
2423-Опан 13 2259 2611 Минчо Динев Чавдаров-Партия Българска социалистическа партия 1192 52.77%
2431-Стара Загора 205 51034 56641 Евгени Желев Желев-Независим 29683 58.16%
2502-Антоново 40 4789 5071 Танер Мехмед Али-Партия "Движение за права и свободи" 2479 51.76%
2522-Омуртаг 56 13077 15101 Енвер Исуф Ахмед-Независим 7469 57.12%
2535-Търговище 118 23566 28921 Красимир Митев Мирев-Независим 15681 66.54%
2611-Ивайловград 31 4686 5223 Стефан Иванов Танев-КОАЛИЦИЯ "ОБЩИНСКА ЛЕВИЦА" 2528 53.95%
2617-Любимец 18 5117 6099 Янко Борисов Кючуков-КОАЛИЦИЯ "БСП,ПД"СОЦИАЛДЕМОКРАТИ",ПК"ТРАКИЯ"" 2890 56.48%
2618-Маджарово 13 1432 1574 Атанас Грозев Димитров-КОАЛИЦИЯ "ЗАЕДНО ЗА МАДЖАРОВО" 958 66.9%
2619-Минерални бани 15 4321 4845 Орхан Шабан Мюмюн-Партия "Движение за права и свободи" 2918 67.53%
2630-Стамболово 26 3805 4269 Гюнер Фариз Сербест-Партия "Движение за права и свободи" 2474 65.02%
2711-Хитрино 20 4767 5357 Нуридин Басри Исмаил-Партия "Движение за права и свободи" 2859 59.97%
2718-Каолиново 23 7248 8640 Нида Намъков Ахмедов-Партия "Движение за права и свободи" 3921 54.1%
2803-Болярово 20 3087 3679 Христо Димитров Христов-Партия Българска социалистическа партия 1832 59.35%
Общо: 74 2821 678203 775190  
Необработени ОИК: 0